top of page
Montengro_Picturelil_edited.jpg

מונטנגרו - גיאוגרפי

7 ימי פעילות בלתי נשכחים

הטיול שלנו יקח אתכם מרצועת החוף אל ההרים, מהאזור המתויר לאזור הפראי והבתולי, מתחום הכרך לתחום הכפר. מעבר זה יחשוף את מונטנגרו כפי שיכולתם לחוות אותה לפני 50 או 100 שנים. הטיולים שלנו הם קטנים ואינטימיים, עם לא יותר מ -20 מטיילים בקבוצה. המסלולים נבנו ע"י המדריכים הכי מנוסים שלנו כדי לחוות את מונטנגרו בצורה האולטימטיבית.

NewIcons.png

תאריכי יציאה

2.6.24-9.6.24 (מלא)

1.7.24-8.7.24 (מלא)

 (מלא) 23.7.24-30.7.24

29.9.24-6.10.24 (מלא)

19.8.24-26.8.24

סיבות טובות להצטרף

 טיול בקבוצה קטנה עד 20 מטיילים

מסלול ממצה ומתוכנן בקפידה

פנסיון מלא 

דגש על טבע ומפגש עם מקומיים

mrtvica bridge montenegro.jpeg

הקניון הנסתר

יום
1

עם הנחיתה, ניסע לנקודה ציורית לאורך נהר צייבנה ונטבול במים הצלולים ליד מפל הידוע בכינויו ״מפל הניאגרה של מונטנגרו״. לאחר מכן ניסע צפונה לאורך נהר המוראצ’ה ונצא להליכה קצרה בתוך קניון מרטביצה, שקירותיו מתנוססים לגובה של 1250 מטר. נסיים בעיירת הסקי קולאשין המוקפת בנוף ציורי.

לינה: קולאשין

AdobeStock_231756158.jpeg

טיול ג’יפים סובב שמורת ביוגרדסקה

יום
2

בבוקר נצא לנהיגת שטח בג’יפים בעזרת מדריכים מקומיים סביב שמורת הטבע הוותיקה ביותר באירופה - ביוגרדסקה גורה. נתחיל את היום במרכז הסקי של קולאשין (1600 מ׳), משם נעלה לפסגת הר טרוגלבה ברכבל (2072 מ׳) ונהנה מנוף פנורמי עוצר נשימה. נמשיך את הנסיעה בג׳יפים בין יערות בראשית, נעלה אל עבר אחו אלפיני ונבקר בבתי הקיץ של רועי הבקר והצאן המקומיים – “קטון”. לאחר ארוחת צהריים בטבע, נמשיך במורד הדרכים המתפתלות אל אגם ביוגרדסקה, בית למגוון בוטני אדיר. נצא לטיול רגלי סביב האגם, בין יערות האשורים לשרכים האופייניים לשמורה.

לינה: קולאשין

פיקניק בשמורת דורמיטור מונטנגרו.jpeg

הרי קומובי והגבול האלבני

יום
3

לאחר ארוחת הבוקר נעלה בציר יפיפייה לאחד הרכסים היפים ביותר בבלקן הוא רכס הקומובי. רכס זה מפורסם במבנה הגיאולוגי הייחודי שלו ובשתי הכיפות הבולטות ברכס הנישאות מעל גובה של 2000 מטרים. נעצור להליכה רגלית ליהנות מהפריחה (בעונה) ומשם נרד דרומה לכיוון אגם פלאב. נבקר באזור גוסינייה העשיר במים ונצא להליכה קצרה באזור מרהיב של מפלים ואגמים צלולים, על רקע נופי רכס פרוקלטייה והפארק הלאומי הקרוי על שמו.

לינה: קולאשין

רפטניג במונטנגרו.png

קולאשין – ז’בליאק

יום
4

ניסע לעמק ליפובו המבודד והכפר הקרוי על שמו ונלמד על תהליך חביצת גבינה מסורתית מקומית והפקת משקה הברנדי המקומי. נמשיך לאורך נהר הטארה המרשים עד שנגיע לנקודת ההתארגנות לרפטינג. נצטייד, נעבור תדריך ונצא לרפטינג בקניון העמוק ביותר באירופה. נעצור לתצפית על גשר דורדוויצ’ה, אחד ההישגים ההנדסיים הגדולים בבלקן. הגשר מגולל את סיפור מלחמת העולם השנייה בבלקן – מאבק הפרטיזנים בנאצים. ניסע בנוף עמקים קרסטיים וצוקים גירניים ונגיע לעיירה ז’בליאק הנמצאת בלב השמורה היפה ביותר באלפים הדינריים “דורמיטור”. נמשיך לנקודת תצפית מרהיבה על קניון הטארה ומשולש הגבולות: מונטנגרו-בוסניה-סרביה.

לינה: ז׳בליאק

AdobeStock_231049578.jpeg

שמורת הדורמיטור והאגם השחור 

יום
5

בשעות הבוקר נחצה את ה״סדלו״ – אוכפה המפורסם של שמורת הדורמיטור בנוף הקרסטי. נצא להליכה קצרה באזור לספוג מנופי המקום והאוויר הצח ולאחר מכן, נמשיך את הנסיעה דרך כפרים ציוריים שהיו לקולחוזים תחת המשטר הקומוניסטי ביוגוסלביה. נחזה בתצורות גיאולוגיות מרשימות באזור הידוע כהרי האלפים של הבלקן. לאחר ארוחת הצהריים בנקודה יפה בטבע, נמשיך בטיול רגלי קצר בין יערות האורנים השחורים ומסביב ל”אגם השחור” שקיבל את שמו בשל צבעו.

לינה: ז׳בליאק

Montenegro1.jpg

מפרץ ריסאן, קוטור ועיירת החוף בודווה

יום
6

נעזוב את ז’בליאק ואת “מדינת ההר” וניסע דרומה אל עבר “מדינת החוף”. בדרך, נעצור באזור מפגש של שלושה נחלים ונהנה מפנינות טבע. נמשיך לארוחת צהריים בעיירה ההיסטורית גרחובו ומשם נמשיך לנקודת תצפית אל עבר מפרץ קוטור. נעצור בעיירת החוף הרומנטית פראסט ונצא לשייט בנוף עוצר הנשימה במי הטורקיז של מפרץ ריסאן. נפליג לכנסייה העתיקה הנמצאת על אי במרכז המפרץ ונבקר במוזיאון המקומי. נמשיך לאורך הריביירה האדריאטית ברצועת חוף צרה ומצוקים הנופלים בתלילות אל הים, בנסיעה אל עבר “בוקה קוטורסקה” (הפה של קוטור) שנחשב לפיורד הדרומי ביותר באירופה. נטייל בין סמטאות העיר העתיקה של קוטור, שהשילוב בין מי המפרץ, החומה האדירה שמקיפה אותה לצד חיי עיר תוססים הפכה אותה לאבן שואבת לתיירים.

לינה: בודווה

Montenegro6.jpg

האלפים הדינריים

יום
7

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע דרך העיר צטינייה, הבירה ההיסטורית של מונטנגרו, ונעלה אל עבר שמורת הטבע “לובצ’ן”. נטפס במדרגות במעלה “ההר השחור” אל המאוזוליאום המפורסם של שליט מונטנגרו המיתולוגי והמשורר הלאומי פטר פטרוביץ’ ה- II. נבקר בכפר נייגושי ונלמד על השיטה הביתית לעישון בשר בשיטה המסורתית. נאכל צהריים ונטעם מתוצרת המקום: הגבינות והפרושוטו הידועים שלהם. משם נמשיך למקווה המים הגדול ביותר בחצי האי הבלקני – אגם סקאדר. נשוט בין ביצות האגם לצד נימפאות כחולות ונופרים, גן עדן לבעלי כנף ופלורה משגשגת. לאחר השייט, נחצה את האגם אל עברו הכפרי ונבקר באחד מיקבי האזור.

לינה: בודווה

חוף ים במונטנגרו.png

ההרפתקה מגיעה לסיומה

יום
8

אחרי ארוחת הבוקר במלון ניסע לשדה התעופה לטובת הטיסה חזרה ארצה.

?רוצים לשמוע עוד

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תאריכי יציאה ומחיר
 

2.6.24-9.6.24: 2050€ - הטיול מלא

1.7.24-8.7.24: 2320€ - הטיול מלא

 19.8.24-26.8.24: 2420€

29.9.24-6.10.24: 2150€ - הטיול מלא

המחיר הוא למטייל/ת בחדר זוגי
טיול בקבוצה קטנה עד 20 מטיילים

 23.7.24-30.7.24: 2320€ - הטיול מלא

"טיול גיאוגרפי למוטנגרו"

טיול טבע חוויה למונטנגרו. המדריכים מלאי ידע ורצון טוב. הטיול בקבוצה קטנה, שילוב של טבע מטורף, טיול ג'יפים בהרים, הליכה רגלית, רפטינג בנהר הטרה וסיום בבודווה וקוטור. ארגון למופת, עד הפרט האחרון, פריסות בשטח לארוחת צהריים. דאגה מכל הלב, מומלץ מאד מאד.​​

פרחי מורד

"טיול גיאוגרפי למונטגרו"

הטיול היה מהנה, מעניין ומלא חוויות בלתי נשכחות. מונטנגרו ברובה טבע פראי, האנשים פתוחים ולבבים וההיסטוריה מרשימה. הטיול אורגן למופת גם לוגיסטית וגם בתכנון המסלול, והתאמתו לגיל ואופי המטיילים.

אבי ריינהרץ

גלריה

סוסים - מונטנגרו
מי טורקיז - מונטנגרו
קפיצה לאגם - מונטנגרו
בקתות בהרים - מונטנגרו
הליכה בהרים - מונטנגרו
פיקניק על שפת האגם - מונטנגרו
bottom of page