top of page
Oxya צפון יוון נקודת תצפית .jpeg

 צפון יוון למשפחות

7 ימי פעילות אקטיביים

ובלתי נשכחים

צפון יוון עשירה בתרבות מרתקת ומסורת עתיקת יומין, כפרים ציוריים ופלאי טבע, ואנשים חמים ומסבירי פנים. הצטרפו אלינו למסע מרתק אל עברה המפואר של יוון במסלול מותאם למשפחות. במסגרת ההרפתקה, נלמד על מורשת האזור ונכיר את התרבות המקומית דרך מגוון רחב של פעילויות מרגשות המותאמות להרכב הקבוצה הקטנה. 

נטייל בין כפרים אותנטיים, נבקר בפניני הטבע, ונהנה מהכנסת אורחים חמה. נטעם מהמטבח היווני העשיר דרך עשייה, נחווה את הקצב האיטי והשליו של החיים בכפר, ונהנה מחופיה היפים של יוון, בתכנית עשירה שתשאיר זכרונות מתוקים, לפחות עד לחופשה המשפחתית הבאה.

?מה הטיול כולל

מדריך מקומי בנוסף

אלבום מקוון בסוף הטיול

כל האטרקציות בתכנית

meal.png

פנסיון מלא

hotel.png

מלונות מפנקים

moon2.png

7 לילות

טיסות ישירות

תאריכי יציאה

11.7.24-18.7.24

11.8.24-18.8.24

13.10.24-20.10.24

סיבות טובות להצטרף

 טיול בקבוצה קטנה עד 24 מטיילים

שילוב של טבע, תרבות, ואדרנלין

!פנסיון מלא

פעילויות מותאמות לגילאי 10+

ioannina צפון יוון.jpg

פניני יואנינה העתיקה

יום
1

לאחר נחיתה בסלוניקי, ניסע ליואנינה, בירת חבל אפירוס. העיר בעלת נוף מיוחד במינו, הודות לאגם פאמבוטיס הגובל בצידה המזרחי ורכס הרי פינדוס. ליואנינה היסטוריה מרתקת, אותה נגולל דרך סיור בין חומות המצודה ושיטוט בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה. נבקר בבית הכנסת של יואנינה, מהעתיקים ביוון, ונלמד על הקהילה היהודית לדורותיה. נצא לשייט באגם פאמבוטיס כולל ביקור באי זעיר בלב האגם ובכפר הציורי השוכן בו.

לינה: הכפר אלתי

Kokoris Bridgeגשר קוקוריס  צפון יוון - .jpg

כפרי פפיגו

יום
2

נתחיל את היום בנסיעה לכפרי פפיגו הציוריים, מעליהם מתמרים בדרמטיות צוקים גבוהים במיוחד. תחילה נבקר במנזר אגיוס יואניס, מהיפים והמרשימים ביותר בזגוריה. לאחר מכן, נצא להליכה בקניון Vikaki, הידוע גם בכינוי ״מיני ויקוס״. נעלה על ציוד, נעבור תדריך, וננסה את כוחנו בקיר טיפוס על אחד המצוקים. לאחר ארוחת צהריים וטבילה בבריכות, נחזור לכפרנו ונתכונן לארוחת הערב.

לינה: הכפר אלתי

גשר  צפון יוון.jpeg

רפטינג בנהר הוידומאטיס

יום
3

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לנקודת התארגנות לרפטינג. נצטייד, נעבור תדריך ונצא לרפטינג רגוע בנהר הוידומאטיס, הידוע במימיו הצלולים. הנהר זורם בערוץ, מוקף בצמחייה עבותה ובצוקים נישאים, ויוצר נוף ציורי. הנהר וגדותיו הם ביתם של מינים רבים של דגים וחיות בר, מה שמוסיף לחשיבותו האקולוגית. לאחר ההרפתקה וארוחת צהריים, ניסע לכפרי פפיגו הציוריים ונצא להליכה לגבי המים של רוגובו, תופעת טבע הכוללת סדרת מפלים קטנים שנוצרו מזרימת נהר רוגובו בערוץ העמוק. נטבול בבריכות הקסומות ונסיע למלון בפפיגו.

לינה: פפיגו

קניון בצפון יוון.jpeg

הקניון העמוק ביותר בעולם

יום
4

את היום נקדיש לקניון ויקוס, החוצה את כפרי זגוריה מדרום לצפון. הוא נחשב לקניון העמוק ביותר בעולם ביחס לרוחבו, הודות למיליוני שנות פיסול על ידי נהר ויקוס והמשכו, נהר הוידומאטיס. נתחיל את היום בנקודת תצפית סמוך לכפר מונודנדרי, ונתחיל את הירידה במסלול הליכה אל רצפת הקניון העמוק. נלך לאורכו עד מעיינות הוידומאטיס, שם נעצור להתרעננות וארוחת פיקניק בטבע הנפלא, ונעלה לכפר הציורי ויקוס. 

לינה: פפיגו

מנזר תלוי  צפון יוון.jpeg

אוויר הרים ומנזרים תלויים

יום
5

נתחיל את היום בנסיעה לעיירת ההרים מצובו שהיא למעשה כפר אלפיני מהיפים ביותר בצפון יוון. אוויר ההרים הצלול בשילוב נוף פנורמי מהפנט, הופכים את מצובו לאחת מאטרקציות האזור. תושבי הכפר ידועים בעבודות העץ והרקמה שלהם, ובייצור גבינה מעושנת משובחת. נסייר במרכז הכפר ונשוטט בין דוכני השוק המקומי. נמשיך למנזרים התלויים של מטאורה, אתרי חובה למבקרים בצפון יוון, ונסייר באחד המנזרים. את מנת האדרנלין היומית נקבל במסלול הליכה על צוק (מתאים לילדים).

לינה: ליטוחורו

 פעילות קניונינג צפון יוון.JPG

פעילות קניונינג ובריכות טבעיות

יום
6

התכוננו ליום מלא באדרנלין בו נכיר מקרוב את טופוגרפית האזור בפעילות קניוניג, פעילות מהנה שבה אנו עוקבים אחר זרימה טבעית של מים ועוברים את כל המכשולים באמצעות אמצעים טכניים. נתחיל את הבוקר בהליכה בקניון אורליאנס, סביבה קסומה במורדות המזרחיים של הר האולימפוס. נעלה על ציוד לפני תדריך ע״י מדריכים מקומיים מוסמכים, ונצא לדרך למסלול קניונינג המתאים להרכב הקבוצה בטיול משפחות. לאחר הפעילות, נסעד צהריים ונבלה באחד מהחופים היפים באזור.

לינה: ליטוחורו

pineios delta greece.jpg

טיול קיאקים בעקבות אפולו

יום
7

בבוקר, נצא לטיול קיאקים באזור הדלתא של נהר פיניוס. במיתולוגיה היוונית, פניוס האליל היה קשור קשר הדוק אפולו, מהאלים החשובים ביותר. לאורך המסלול, נהנה מצמחייה עשירה וצלילי ציפורים שילוו אותנו בדרך לים האגאי. חלק זה של הנהר מסופק כמעט כולו במימי מעיינות, מה שמעניק זרימת מים צלולה במיוחד. נמשיך במסע הקיאקים לאורך חוף חולי מבודד, עם נוף פנורמי של עמק טמפי והר אולימפוס. אחר הצהריים, נסייר בכפר אגיוס פנטלימון, כפר יפהפה עם נוף עוצר נשימה ובתי אבן בסגנון בנייה עתיק. לפנות ערב, נשוב לליטוחורו להתכונן לארוחת ערב חגיגית כמיטב המסורת היוונית. 

לינה: ליטוחורו

Monodendri צפון יוון.jpg

ההרפתקה מגיעה לסיומה

יום
8

אחרי ארוחת הבוקר במלון ניסע לשדה התעופה לטובת הטיסה חזרה ארצה.

?רוצים לשמוע עוד

 השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

תאריכי יציאה ומחיר

הנחת רישום מוקדם בסך 100€ למטייל/ת לרישום עד 21.4.24

11.7.24-18.7.24: 2150€

11.8.24-18.8.24: 2250€

 13.10.24-20.10.24: 2100€

המחיר הוא למבוגר (13+) בחדר זוגי
הנחה לילדים עד גיל 13

טיול בקבוצה קטנה עד 24 מטיילים
הטיול מגיל 10 ומעלה

bottom of page