top of page
Image by Robert Lukeman

איסלנד

10 ימי פעילות 

בארץ הקרח והאש

הצטרפו אלינו לטיול מקיף בארץ הקרחונים והאש. הביקור באיסלנד הוא מסע לנופי בראשית בו תופעות גיאולוגיות מרהיבות הן דבר שבשגרה. נקיף את האי במסגרת המסע שלנו, נחווה תופעות טבע ייחודיות ונכיר מקרוב את התרבות המקומית על כל גווניה. הטיולים שלנו הם קטנים ואינטימיים, עם לא יותר מ -26 מטיילים בקבוצה והמסלולים נבנו ע"י המדריכים הכי מנוסים שלנו כדי לחוות את איסלנד בצורה האולטימטיבית.

תאריכי יציאה

9.9.24-19.9.24

סיבות טובות להצטרף

 טיול בקבוצה קטנה מחוץ לשיא עונת התיירות

ביקור בחצי האי סנייפלסנס ואיי ווסטמן

סיור במנהרת לבה

סיכוי לחוות את הזוהר הצפוני

Reykjavik.jpg

ברוכים הבאים לקצה של אירופה

יום
1

בשעות אחר הצהריים, נצא מישראל לאיסלנד דרך יעד ביניים באירופה. עם הגעתנו לאיסלנד, ניסע למלון בקרבת שדה התעופה.

לינה: קפלאוויק

iceland1.jpg

חצי האי סנייפלסנס

יום
2

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את המסע סביב איסלנד עם פלאי הטבע של חצי האי סנייפלסנס, ביתו של קרחון עוצמתי המתנשא מעל קצה חצי האי. סנייפלסנס ידוע כ״מיני איסלנד״, חבל ארץ מבודד עשיר בחופים מכוסים בחול לבן ושחור, צוקים המשמשים כביתם של זני ציפורים רבים, מכתשים, ופסגות הרים מרהיבות. נופי חצי האי סנייפלסנס כבשו את דמיונם של יודעי דבר מאז שז'ול ורן השתמש בקרחון סנייפלסיוקול כתפאורה לרומן המדע הבדיוני שלו "מסע למרכז כדור הארץ".

לינה: בורגרפיורדור

Dettifoss.jpg

מפלים, מעיינות חמים ובתי דשא

יום
3

נתחיל את היום בישוב ההיסטורי רייקהולט, השוכן סמוך לעמק מיוער ופעילות גיאותרמית. לאחר ביקור ב״מפלי הלבה״ של Hraunfossar הנשפכים אל ה״נהר הלבן״, נצא לטיול רגלי קצר ל״מפל הילדים״ Barnafoss. נמשיך לאתר המעיינות החמים הגדול ביותר באירופה ב- Deildartunguhver. כאן, סדרה של גייזרים יורקים 180 ליטרים של מים רותחים בכל שנייה! נמשיך בנסיעה צפונה דרך חבל ארץ הידוע באוכלוסיית הסוסים האיסלנדיים הרועים בשדות העמק. נבקר בחוות גלומבאייר ההיסטורית ונחזור אחורה בזמן אל המאה ה-11, תקופת הגעתם של המתיישבים הראשונים של איסלנד. נסיים את היום באקוריירי, העיר השנייה בגודלה באיסלנד.

לינה: אקוריירי

Mývatn.jpg

גיחה למאדים

יום
4

עם פנינו מזרחה, נבקר במפל גודפוס שלו צורת פרסה וחשיבות רבה בהיסטוריה המודרנית של איסלנד. נמשיך לאגם מיוואטן, מהאתרים הגיאולוגיים והגיאומורפולוגיים המרתקים ביותר באיסלנד. נראה את האגם המרתק, נבקר בדימבורגיר - מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות מסלעים וולקנים, בריכות בוץ ומים רותחים, אגני מים רותחים המבעבעים מתחת לפני האדמה, הרי געש וכל זאת במקום בו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר בעולם. נסיים את היום גדוש ההרפתקאות במרחצאות החמים של מיוואטן, הבריכה המחוממת הגדולה ביותר בצפון איסלנד.

לינה: אגם מיוואטן

Iceland.jpg

מפלצת לוך נס האיסלנדית

יום
5

בבוקר ניסע לעיירת הדייגים הציורית הוסאוויק, השוכנת למרגלות חצי האי טיורנס ובה ניחוח נעים של ים ודגים. נמשיך להקיף את רצועת החוף של חצי האי טיורנס עד לקניון אסבירגי, ערוץ מרהיב בצורת פרסה בעל חשיבות רבה במיתולוגיה האיסלנדית. נמשיך לנקודת תצפית אל עבר מפל דטיפוס המרשים, אליו מתנקזים מים מן המדבר האיסלנדי. ברעש מחריש אוזניים, מי המפל נשפכים מגובה של 44 מטרים אל תחתית קניון Jökulsárgljúfur. בסוף היום, נגיע לאגם Lagarfljót. הפולקלור המקומי גורס כי מימי האגם מכילים מפלצת מים בצורת תולעת ארוכה. ידוענית האגם נצפתה לראשונה במאה ה-14, אולם סרטון משנת 2012 הציף מחדש את חידת המפלצת.

לינה: אזור אגילסטדיר

Easter Fjords.jpg

הפיורדים המזרחיים

יום
6

נתחיל את מסענו באזור הפיורדים המזרחיים של איסלנד, קו חוף ארוך ומפותל שבו מדרונות תלולים יורדים מרכסי ההרים ומפרידים בין פיורדים נוצצים שלאורכם מתגוררות קהילות דייגים זעירות. נצא להליכה לאורך קו חוף שממנו לעיתים ניתן לצפות בלוויתנים הצדים כלבי ים. בהתאם לעונה, אולי אף נראה להקות איילים חולפות על פנינו. בכפר Stöðvarfjörður, נעצור לביקור במוזיאון המינרלים של פטרה ובו אוסף מרשים של סלעים ומינרלים מאזור הפיורדים המזרחיים. נעצור בדיופיווגור, כפר דייגים אותו פוקדים לעיתים קרובות עדרי איילי צפון וכלבי ים. נסיים את היום באזור הדרום מזרחי של איסלנד בכפר Höfn, הידוע גם כבירת הלובסטרים של איסלנד.

לינה: הופן

Jokulsarlon.jpg

קרחונים ופסגות הרים

יום
7

היום נחשף לאחד האזורים הקסומים ביותר באיסלנד. נתחיל בנסיעה לאורך הצד הדרומי של ואטנאיוקול, הקרחון הגדול ביותר באירופה. ביוקולסארלון, נעלה על כלי שייט אמפיביים ונפליג בין קרחונים הצפים בלגונה הקרחונית הגדולה והעמוקה ביותר באיסלנד. בהמשך, נבקר בסקאפטאפל, שמורת טבע מהיפות ביותר באיסלנד. נצא למסלול הליכה למפל Svartifoss, מפל מרשים המוקף בעמודי בזלת כהים בצורת משושים. נמשיך בטיול רגלי בחוף הוולקני שחור, ונסיים את היום עם טיול למפל הציורי Skógarfoss ומפל Seljalandsfoss, בו מסלול ההליכה ייקח אותנו ממש מאחורי המפל.

לינה: הטלה

puffins.jpg

איי ווסטמן

יום
8

את היום נקדיש לאיי ווסטמן, ארכיפלג המונה 15 איים בחופה הדרומי של איסלנד. נעלה על מעבורת לאי היימאיי, הגדול ביותר בארכיפלג והיחיד המאכלס תושבי קבע. הישוב המרכזי באי כוסה במלואו באפר בהתפרצות הר געש משמעותית ב-1973 אך ניצל בזכות תושיית תושבי האי. בין היתר, נבקר במוזיאון המקומי המגולל את סיפור האסון הגדול שנמשך חמישה חודשים. נצא להפלגה מסביב לאי ונתרשם מקו הרקיע המרשים שפוסל על ידי איתני הטבע. נתמקד בשפע של ציפורים ועופות ים כגון הפאפין האיקוני, יסעור שחפי, ואפילו סולת גנט. נבקר גם בשתי מערות ים, שאחת מהן ידועה באקוסטיקה מופלאה.

לינה: הטלה

goldencircle.jpg

מעגל הזהב

יום
9

״מעגל הזהב״ הוא המסלול המפורסם ביותר באיסלנד. בפארק הלאומי ת'ינגווליר, נלך לאורך אחד מקווי הגבול הגיאולוגיים בין יבשות אמריקה ואירופה הנודדות אחת מהשנייה. במשך כאלף שנה התכנס באתר זה הפרלמנט המודרני הראשון בעולם. משם נמשיך לגייזר הפעיל היחיד באיסלנד ונתקרב למעיינותיו התרמיים המבעבעים, מהם פורץ סילון מים מרשים ומתוזמן. לאחר מכן, נצפה אל עבר מפל גולפוס המנקז את קרחוני הענק שבאיזור. עם הגעתנו לרייקיאוויק, נצא לסיור פנורמי ברחבי העיר ובערב נסעד במסעדה משובחת במרכז בירתה של איסלנד.

לינה: רייקיאוויק

Mývatn thermal baths .jpg

צינור לבה ופינוק בסקיי לגון

יום
10

לאחר בוקר רגוע ברייקיאוויק, נרד דרומה מעיר הבירה אל חצי האי רייקנס, אזור בו קרום כדור הארץ דק מאוד באופן יחסי והפעילות הגעשית המאפיינת את רוב איסלנד מתרחשת ממש מתחת לרגליים. נסייר מתחת לפני האדמה בתוך אחד מצינורות הלבה הארוכים ביותר באיסלנד, דרכו זרמה בעבר כמות עצומה של לבה. לאחר מכן, נחזור לרייקיאוויק ונקנח את המסע לארץ הקרח והאש ב-Sky Lagoon, בריכה מפנקת עם טמפרטורת מים של 36 מעלות. בעודנו מתחממים ונרגעים במים החמים, גלי האוקיינוס מתנפצים למרגלות בריכת האינסוף הגדולה. לפנות ערב, נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל דרך יעד ביניים.

icelandhorse2.jpg

ההרפתקה מגיעה לסיומה

יום
11

בשעות אחר הצהריים, ננחת בנתב״ג.

?רוצים לשמוע עוד

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תאריכי יציאה ומחיר

9.9.24-19.9.24: 5100€

המחיר הוא למטייל/ת בחדר זוגי

הנחת רישום מוקדם בסך €100 למטייל/ת לרישום עד 21.4.24

TripAdvisorStar.png

"טיול גיאוגרפי לאיסלנד"

הטיול היה מאורגן בצורה מופתית. המסלול היה מעניין, השירות היה מצויין, בתי המלון היו ברמה טובה וגם הארוחות המשותפות. המדריך הוביל את הקבוצה, בצורה מעוררת התפעלות, בנועם הליכות, עם התחשבות בחברים. בסך הכול הטיול היה ברמה גבוהה, אורגן בצורה טובה מאד על ידי החברה. בהחלט ממליצים.

מנחם אילן

"טיול גיאוגרפי לאיסלנד"

וואו איזו חוויה מטורפת הייתה לנו באיסלנד המדהימה עם המדריך שהפך את המסע, שחיכינו לו כ"כ הרבה, למסע מעניין, מסקרן, רגוע, זורם ומקצועי ביותר. המדריך העשיר אותנו בהמון מידע על איסלנד ותופעות הטבע המדהימות שבה, על התרבות והחיים באיסלנד, בהחלט לא חסך ואף שילב חידונים, מוזיקה והומור במהלך הנסיעות.

הכל היה ברור, מאורגן לתפארת, המדריך ידע ליצור הרמוניה קבוצתית מדהימה, היה אכפתי מאוד ודאג לכל אחד ואחת מהקבוצה. חזרנו עם המון זכרונות ורגעים משמעותיים. תודה ל fig trips על המעטפת המדהימה שהענקתם לנו.

נאדיה ורביע זקות

טיול מאורגן איסלנד - מפל
טיול מאורגן איסלנד - צינור לבה
טיול מאורגן איסלנד - אדים
טיול מאורגן איסלנד - מפל הילדים
טיול מאורגן איסלנד - הקבוצה
טיול מאורגן איסלנד - הליכה בטבע
טיול מאורגן איסלנד - מבט מאחורי מפל
טיול מאורגן איסלנד - קניון עמוק
טיול מאורגן איסלנד - מרחצאות
טיול מאורגן איסלנד -אגם וקרחון
web82
web81
web80
web70
WhatsApp Image 2023-06-21 at 9.05.09 PM (3)
WhatsApp Image 2023-06-21 at 9.05.07 PM
web84
bottom of page