top of page
פילים בשמורת טרנגירי - ספארי באפריקה.jpeg

טנזניה וזנזיבר -
טיול משפחות

7 ימי פעילות מהסרטים

אריק מסנגי.jpeg

ג׳מבו! ברוכים הבאים לאפריקה המופלאה. הטיול שלנו ישלב את הנופים האקזוטיים וההיסטוריה המרתקת של ״אי התבלינים״ - זנזיבר, וספארי בשלוש שמורות טבע משובחות בטנזניה. והכל, בקבוצה קטנה עם הדרכה יוצאת דופן של מדריכי Fig Trips בשיתוף פעולה מיוחד עם אריק מסנגי, מדריך ישראלי טנזני תושב המקום. אקונה מטטה!

תאריכי יציאה

9.7.24-16.7.24

27.8.24-3.9.24

סיבות טובות להצטרף

 טיול בקבוצה קטנה עד 18 מטיילים

מדריך ישראלי תושב טנזניה!

מלונות מעולים

טיסות ישירות

ת״א – זנזיבר

יום
1

חוף Poingwe בזנזיבר.jpg

בשעות אחר הצהריים, ננחת בשדה התעופה של זנזיבר בטיסה ישירה מישראל. ניסע לבית המלון בעיר המרכזית סטון טאון ונתכונן לארוחת הערב. 

לינה: Golden Tulip Stone Town Boutique

ספארי בשמורת ארושה

יום
2

ג׳רפות בפארק הלאומי ארושה - ספארי בטנזניה.jpeg

לאחר ארוחת הבוקר, נעלה על טיסת פנים קצרה מזנזיבר לעיר ארושה, הנחשבת לבירת התיירות של טנזניה בזכות קרבתה לאזורי הספארי הנחשקים של צפון המדינה. נפגוש את מדריכי הספארי, נעלה על רכבי 4X4 ונסייר בפארק הלאומי ארושה, הידוע במגוון הרב של בתי גידול וחיות בר ייחודיות, המצויים במרחק קצר זה מזה, תוך נוף מרהיב של הר הגעש מרו והר הקילימנג'רו. סיור הספארי ישלב נסיעה והליכה בליווי ריינג׳ר חמוש. נתהלך בין ג'ירפות, פילים וחיות נוספות בסביבתם הטבעית. נסיים במפל מים, מקור החיים לחיות הטבע בשמורה.

לינה: Suricata Boma Lodge

ספארי בשמורת טרנגירי

יום
3

פילים ליד אגם בשמורת טרנגירי - ספארי באפריקה.jpeg

היום נצא לטיול ספארי בלתי נשכח בשמורת טרנגירי, הידועה בעיקר בזכות אוכלוסיית הפילים הגדולה שלה, לצד "חמשת הגדולים" (פילים, אריות, נמרים, קרנפים וגנו) ולמעלה מ-550 מינים של ציפורים, כולל עופות דורסים, עגורים, תוכים צבעוניים ועוד. נהר טרנגירי, שחוצה את השמורה, מושך אליו עדרים גדולים של בעלי חיים בעונה היבשה, מה שהופך טת טרנגירי למקום מושלם לספארי. בנוסף לחיות הבר, השמורה מציעה נופים מרהיבים, ביניהם עצי באובב עתיקים, מישורים פתוחים ונהר מתפתל. כל אלה משתלבים ליצור תפאורה ציורית שתגרום לתחושה כאילו נקלענו לסט הצילומים של ״מלך האריות״.

לינה: Kudu Lodge

גן החיות של הטבע

יום
4

בן שבט המסאי בשמורת נגורונגורו - ספארי באפריקה.jpeg

את היום נקדיש לטיול במכתש נגורונגורו, הנחשב לאחד המכתשים המרהיבים ביותר בעולם. המקומיים מכנים אותו ״גן החיות של הטבע״, הודות ל-25,000 בעלי חיים גדולים, ביניהם פילים, אריות, ג'ירפות, זברות, וקרנפים, מה שהופך את המכתש לאחד המקומות עם ריכוז החיות הגבוה ביותר באפריקה. מכתש נגורונגורו מוקף בקירות תלולים המתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. אלה יוצרים מערכת אקולוגית סגורה וייחודית. 

לינה: Kudu Lodge

מורשת אפריקאית ושבט המסאי

יום
5

שבט המסאי טנזניה ספארי - Dylan Walters.jpeg

נתחיל את היום באחד הכפרים של בני שבט המסאי ונלמד על חייהם הפשוטים של רועי הצאן המתגוררים בין חיות הפרא תוך שמירה על המסורת באדיקות. בני שבט המסאי מהווים חלק בלתי נפרד מהמערכת האקולוגית של האזור, ויחסיהם עם חיות הבר ידועים. נמשיך למרכז המורשת התרבותית של ארושה, שם נחשף לקבוצות האתניות המגוונות המתגוררות באזור. נלמד על מסורותיהן, אומנותן וההיסטוריה העשירה של חבל ארושה. לאחר ארוחת צהריים, נעלה על טיסת פנים קצרה לזנזיבר וניסע למלון.

לינה: Toa Hotel & Spa

אי התבלינים ואי האסירים

יום
6

סיור תבלינים זנזיבר.jpeg

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בחוות התבלינים ונלמד מדוע זנזיבר מכונה ״אי התבלינים״. נחזור במנהרת הזמן לתור הזהב של אי  התבלינים, תוך גילוי עולם קסום של טעמים וריחות. במהלך הסיור נלמד על תהליך גידול התבלינים, נטעם ונריח מגוון צמחים ותבלינים, ונקבל הצצה לחיי היום יום של חקלאי זנזיבר. לאחר מכן, נצא לשייט קצר לאי צ'אנגו, הידוע בשם ״אי האסירים״. בעבר, שימש האי כבית כלא לעבדים מורדים, וסיפורי העבר רודפים את חורבותיו. אי האסירים הוא גם שמורת טבע בה חיים כיום למעלה מ-50 צבים ענקיים, חלקם בני מאות שנים והמבוגר ביניהם בן כ-200 שנה. נחזור לסטון טאון, העיר העתיקה של בירת זנזיבר. סטון טאון היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו וידועה בסמטאותיה הצרות, שוק האוכל הלילי הססגוני, ובבתי האבן המעוטרים בדלתות עץ מהודרות.

לינה: Toa Hotel & Spa

ספארי בלו

יום
7

לגונה וחוף זנזיבר.jpg

את היום נקדיש לגוונים הכחולים של חופי זנזיבר בשייט בלתי נשכח על אחת מסירות המפרש המסורתית - ״דאו״ - בהן מפליגים דייגים וסוחרים במזרח אפריקה במשך מאות שנים. נחווה את היופי של האיים הזעירים סביב זנזיבר, נקפוץ למים הצלולים ונכיר מקרוב את הדגים הטרופיים עם מסיכה ושנורקל. נעגון באי קטן שנעלם במהלך הגאות ונצעד על החול הרך טרם יעלם מתחת לגלים. נמשיך לשחייה בלגונה - בריכה טבעית יפהפייה הממוקמת לחופי האי. המים צלולים בצבע טורקיז כהה, והם מוקפים בחול לבן. נסיים בארוחת ״על האש״ מפנקת על אחד האיים. 

לינה: Toa Hotel & Spa

ההרפתקה מגיעה לסיומה

יום
8

Pongwe Beach Zanzibar2.jpg

את שעות הבוקר ננצל לטובת שחייה אחרונה באוקיינוס ההודי של חופי זנזיבר. לקראת הצהריים נצא לכיוון שדה התעופה לטיסת חזור ישירה לארץ.

?רוצים לשמוע עוד

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תאריכי יציאה ומחיר

הנחת רישום מוקדם בסך $100 למטייל/ת לרישום עד 21.4.24

9.7.24-16.7.24: $4550

27.8.24-3.9.24: $4350

המחיר הוא למבוגר (12+) בחדר זוגי
הנחה לילדים עד גיל 12 כשני בחדר: $1000
הנחה לילדי
ם עד גיל 12 כשלישי בחדר: $1150
הנחה למבוגר כשלישי בחדר: $100

טיול בקבוצה קטנה עד 18 מטיילים

bottom of page