top of page
Portitsa צפון יוון ערוץ.jpeg

צפון יוון - גיאוגרפי

7 ימי פעילות

הטיול שלנו ישלב בין נופי צפון יוון להיכרות עם התרבות המקומית שלה היסטוריה ארוכת שנים ומסורת עתיקה. הטיולים שלנו מתבצעים בקבוצה קטנה, אינטימית והומוגנית. המסלולים נבנו ע"י המדריכים הכי מנוסים שלנו בשיתוף פעולה עם תושב האזור שגם ילווה את הטיול, כדי לחוות את צפון יוון בצורה האולטימטיבית.

?מה הטיול כולל

מדריך מקומי בנוסף

אלבום מקוון בסוף הטיול

כל האטרקציות בתכנית

meal.png

פנסיון מלא

hotel.png

מלונות מפנקים

moon2.png

7 לילות

טיסות ישירות

תאריכי יציאה

2.6.24-9.6.24 - הטיול מלא

21.7.24-28.7.24 - 2 מקומות אחרונים

1.9.24-8.9.24

סיבות טובות להצטרף

 טיול בקבוצה קטנה עד 20 מטיילים

שילוב של טבע, תרבות, מורשת

!פנסיון מלא

מלונות מעולים עם אופי

ioannina צפון יוון.jpg

פניני יואנינה העתיקה

יום
1

לאחר נחיתה בסלוניקי, ניסע ליואנינה, בירת חבל אפירוס. העיר בעלת נוף מיוחד במינו, הודות לאגם פאמבוטיס הגובל בצידה המזרחי ורכס הרי פינדוס. ליואנינה היסטוריה מרתקת, אותה נגולל דרך סיור בין חומות המצודה ושיטוט בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה. נבקר בבית הכנסת של יואנינה, אחד מבתי הכנסת העתיקים ביותר ביוון, ונלמד על הקהילה היהודית לדורותיה. נעלה על סירה ונצא לשייט באגם פאמבוטיס כולל ביקור באי זעיר בלב האגם ובכפר הציורי השוכן בו. לאחר השייט, ניסע למלון בחבל זגוריה.

לינה: הכפר אלתי

Kokoris Bridgeגשר קוקוריס  צפון יוון - .jpg

המרפסת של קניון ויקוס

יום
2

נתחיל את היום בנסיעה קצרה לכפר האותנטי ויטסה שזוכה לכינוי ״המרפסת של קניון ויקוס״, הודות לנוף המהפנט הנשקף מהכפר. נצא לסיור רגלי בסמטאות הכפר, בין בתי האבן הממוקמים לאורך השטח התלול ונראים למרחוק כתלויים, נראה את עץ הדולב עתיר המימדים ונסיים את הסיור בכיכר המרכזית, משם נתחיל את מסלול ההליכה למורדות הקניון. נעקוב אחר תוואי הנהר ומדי פעם, נחלוף על פני אחד מגשרי האבן המהווים נדבך חשוב במערכת השבילים העתיקים המקשרים בין כפרי זגוריה. נמשיך את המסלול באזור מיוער, ובשעות אחר הצהריים, נבקר באחד מהיקבים המפורסמים באזור לארוחת צהריים וטעימות. 

לינה: הכפר אלתי

גשר  צפון יוון.jpeg

פלאי היער

יום
3

נקדיש את היום לפלאי הטבע שביערות ולתרבות המקומית שהתפתחה באזור זה של צפון יוון. בעזרת מומחה תושב המקום, נצא להליכה באזור המיוער בחיפוש אחר חומרי גלם לארוחת הצהריים: פטריות כמהין ועשבי תיבול. נלמד על החי והצומח ונהנה מהרוגע השורר במקום. נקצור את פירות עמלנו בארוחת צהריים בפינה יפה בטבע ולאחר מכן נמשיך במסלול הליכה קצר בחזרה לכפר שלנו.

לינה: הכפר אלתי

קניון בצפון יוון.jpeg

הקניון העמוק ביותר בעולם

יום
4

את היום נקדיש ברובו לחלקו העמוק ביותר של קניון ויקוס, החוצה את כפרי זגוריה מדרום לצפון. הוא נחשב לקניון העמוק ביותר בעולם ביחס לרוחבו, הודות למיליוני שנות פיסול על ידי נהר ויקוס והמשכו, נהר הוידומאטיס. אורכו של פלא הטבע כ-32 ק"מ, ועומקו נע בין 120 ל-1350 מ' בעוד רוחבו נע בין 2500 מ', לבין מטרים בודדים בחלקו הצר ביותר. נתחיל את היום בנסיעה לכפר ורדטו, הגבוה מבין כפרי זגוריה, ממנו נצא להליכה קצרה למרפסת התצפית באלוי. בחזרה בכפר, נרד במסלול מדרגות ורדטו, דרך חמורים עתיקה שעד 1975, היוותה את מקור הגישה היחיד לכפר המבודד. לאורך המסלול, נהנה מהפריחה ונאתר זנים של צמחי מרפא. לאחר ארוחת צהריים, ניסע לצידו השני של הערוץ. נבקר במנזר אגיה פרסקבי מהמאה ה-15 ונקנח בנקודת התצפית אוקסיה.

לינה: הכפר פפיגו

Papigro צפון יוון.jpg

ראפטינג בנהר הוידומאטיס

יום
5

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לנקודת התארגנות לרפטינג. נצטייד, נעבור תדריך ונצא לרפטינג רגוע בנהר הוידומאטיס, הידוע במימיו הצלולים. הנהר זורם בערוץ, מוקף בצמחייה עבותה ובצוקים נישאים, ויוצר נוף ציורי.  הנהר וגדותיו הם ביתם של מינים רבים של דגים וחיות בר, מה שמוסיף לחשיבותו האקולוגית. לאחר ההרפתקה, נחזור לכפר פפיגו ונלמד על תהליך אפיית הפיתה המסורתית של חבל זגוריה, המורכב משכבות דקות העוטפות מילוי של ירקות, בשרים או גבינות תוצרת האזור. לאחר שסיימנו בהצלחה את ההתמחות בהכנת הפיתה המקומית, נסעד בכפר הציורי.

לינה: הכפר פפיגו

מנזר תלוי  צפון יוון.jpeg

אוויר הרים ומנזרים תלויים

יום
6

נתחיל את היום בנסיעה לעיירת ההרים מצובו שהיא למעשה כפר אלפיני מהיפים ביותר בצפון יוון. אוויר ההרים הצלול בשילוב נוף פנורמי מהפנט, הופכים את מצובו לאחת מאטרקציות האזור. במצובו אוכלוסיית הוולאכים הגדולה ביותר ביוון, קבוצה אתנית-לטינית ממזרח הבלקן הדוברת דיאלקט זהה לרומנית. תושבי הכפר ידועים בעבודות העץ והרקמה שלהם, ובייצור גבינה מעושנת משובחת. נסייר במרכז הכפר ונשוטט בין דוכני השוק המקומי. נמשיך למנזרים התלויים של מטאורה, אתרי חובה למבקרים בצפון יוון. לאחר ארוחת צהריים, נמשיך לעיירה ליטוחורו השוכנת למרגלות הר אולימפוס.

לינה: ליטוחורו

Agia Paraskevi מנזר  צפון יוון.jpg

שמורת הר אולימפוס

יום
7

נבלה את היום בלב ליבה של שמורת הטבע האולימפוס, הפארק הלאומי הוותיק ביותר ביוון המודרנית. ניסע לכפר פריוניה, הנקודה הגבוהה ביותר שאפשר להגיע אליה ברכב, ומשם נתחיל לרדת במסלול רגלי. בדרך, נבקר במנזר אגיוס דיוניסוס מהמאה ה-16 ונלמד על פרויקט השחזור במקום. אם הזמן מאפשר, נמשיך למערת דיוניסיס הממוקמת סמוך למעיין לו מייחסים תושבי המקום סגולות מרפא. לאחר ארוחת צהריים בליטוחורו, נבלה בחוף הים או בעיירה ונתכונן לארוחת ערב חגיגית במסעדה לחגוג את לסיום ההרפתקה באווירה יוונית טיפוסית.

לינה: ליטוחורו

Monodendri צפון יוון.jpg

ההרפתקה מגיעה לסיומה

יום
8

אחרי ארוחת הבוקר במלון ניסע לשדה התעופה לטובת הטיסה חזרה ארצה.

?רוצים לשמוע עוד

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תאריכי יציאה ומחיר

המחיר הוא למטייל/ת בחדר זוגי
טיול בקבוצה קטנה עד 20 מטיילים

2.6.24-9.6.24: 1950€ - הטיול מלא

21.7.24-28.7.24: 2050€ - מקומות אחרונים

1.9.24-8.9.24: 1950€

bottom of page